Pomoc

Ogólnie

Tutaj znajdziesz trochę informacji o tym, co to jest MECH, z czym się to je i dlaczego jest taki fajny. A w informacjach technicznych możesz dowiedzieć się nie co więcej o aplikacji od strony technicznej.

Państwo

Większość pracy nad państwami ma miejsce w Liście państw dostępnego na górnym menu, po zalogowaniu. Znajdziesz tutaj zawsze aktualne informacje o sowim państwie (modyfikatory i dochód podstawowy z prowincji), listę prowincji, listę swoich liderów (wojskowych i cywilnych) oraz wiele więcej.

Nowe państwo?

Wystarczy, żeby po utworzeniu państwa zalogować się. Zostaniesz od razu przeniesiony na stronę z listą państw, a po prawej stronie listy wyświetli się formularz dodawania nowego państwa. Wpisz tam po prostu wszystkie informacje, jakie dostałeś od GMa podczas rekrutacji i... Gotowe!

Edycja państwa

Zawsze możesz skorygować wpisane informacje - nazwę państwa oraz jego opis. Modyfikatory zmienia Ci w odpowiednim momencie GM, więc nie musisz się tym już więcej przejmować ;)

Dochody

Dochody to coś, co tygryski lubią najbardziej. Dzięki MECHowi, nie musisz się już nimi więcej przejmować - tylko regularnie zaglądaj i wpisuj sobie świeże punkciki do budżetu... ;)

Liczenie dochodów

Dochody są liczone automatycznie, na żądanie GMa i wyświetlają się w spisie dochodów. Zasady obliczania dochodu nie uległy zmianie. I to wszystko!

Giełda pracy

To to ciekawe miejsce, gdzie możesz zarobić trochę dodatkowych punktów. GM co jakiś czas wrzuca ciekawe wydarzenia, wpisy do kroniki, nekrologii czy opisy bitew, które gracz (czyli, Ty ;) ) może napisać i zgarnąć jakąś nagrodę.

Chcę coś napisać!

To napisz o tym do GMa, wraz z linkiem do bezpośredniego zlecenia z Giełdy Pracy. Gdy GM się zgodzi, ustawi Cię eventopisarzem, czyli gościem od pisania. Od teraz przy tytule zlecenia będzie widnieć Twoja nazwa z napisem, że zlecenie zostało wzięte.

Napisałem!

Świetnie! Teraz wyślij wszystko GMowi. On to przeczyta, wrzuci na forum a w Giełdzie ustawi status wykonanej roboty. Potem możesz dopominać się o nagrodę.

Dziennik zmian

Dziennik zmian to bardzo ważne miejsce. Tam znajdować się będą powiadomienia o wszystkich zmianach modyfikatorów w Twoim państwie, jak i zmianach cech Twoich liderów. Regularnie tam zaglądają, bo to będzie podstawą Twoich ewentualnych odwołań!

Dowódcy

Spis dowódców pozwala Ci na przeglądanie wszystkich swoich dowódców wojskowych, administratorów, ekonomów i postaci specjalnych.

Rozkazy

Każdemu liderowi, edytując go, możesz nadać dowolne rozkazy. Możesz korzystać z formatowania przy tym.

Edycja lidera?

Tak samo jak informacje o państwie, możesz edytować swojego lidera. Po za nadaniem mu imienia prosząc o GMa o rozlosowanie statystyk, możesz potem dodać jego opcjonalny opis, oraz wyżej wspomniane rozkazy.

Kostucha

W Kostusze musisz zawrzeć wszelkie postaci, w tym liderów. Uwaga! To, że liderzy są w Spisie liderów nie znaczy, że nie muszą się znajdować w Kostusze!

Dodawanie postaci

Do Kostuchy sam dodajesz postacie, bez ingerencji GMa. Gdy dodajesz nową postać, automatycznie losowana jest i zapisywana w bazie danych data jego zgonu - widoczna tylko dla GMa.

Edycja postaci?

Jasne, zawsze możesz edytować informacje o postaci - zmienić imię, opis, skorygować datę narodzin. Data śmierci jest już niezmienna, chyba, że GM ją zmodyfikuje.